Zīmols Dr.Pakalns SELECT ir radīts par godu farmaceitam un bioloģijas zinātņu doktoram Dailonim Pakalnam, jo tieši viņš ir tas, kurš, rūpīgi analizējot un pētot augu iedarbību uz cilvēka organismu, ir izstrādājis līnijā esošo produktu sastāvu. Viņa veikto pētījumu rezultāti ir atspoguļoti vairāk nekā 180 publikācijās, piedalījies un arī pats uzstājies vairākās konferencēs. Savas dzīves laikā Dr.Pakalns ir sarakstījis un Latvijā izdevis vairākas grāmatas un 2019.gada rudenī ar A/S “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” atbalstu laista klajā viņa pēdējā sarakstītā grāmata “Fitoterapija”.

Zīmols

Zīmola būtība ir radīt produktus, kas apvieno sevī dabu un zinātni. Izejvielas, kas tiek izmantotas Dr.Pakalns SELECT produktu ražošanā, tiek rūpīgi pārbaudītas, lai tās atbilstu visiem izvirzītajiem kvalitātes kritērijiem, tādejādi arī nodrošinot pašu produktu kvalitāti un līdz ar to arī efektivitāti. 2018. gada rudenī tika uzsākta šīs līnijas zīmola tēla maiņa un 2019.gada sākumā aptieku plauktos jau nonāca pirmie produkti jaunā dizaina iepakojumos.  Dr. Pakalna produktu ražošana ir īpaši radīta  eksporta tirgiem. Tajā ir izmantota logotipa tumši zaļā krāsa, kas kombinēta ar balto un rūsgani brūnīgiem toņiem augu zīmējumos atbilstoši konkrētā produkta sastāvam. Dr.Pakalns SELECT vizuālā identitāte simbolizē dabu, kas vienlaicīgi arī raksturo produktu dabīgo sastāvu. Zīmola Dr.Pakalns SELECT produktu līnijas iepakojums guvis godalgas vairākās kategorijās Latvijas Iepakojuma asociācijas organizētajā nacionālajā konkursā „Labākais iepakojums Latvijā 2019”.

Uzņēmums

Uzņēmums A/S “Rīgas Farmaceitiskā fabrika”, kam pieder Dr.Pakalns SELECT zīmols, ieņem līdera pozīciju augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražošanā starp Baltijas valstīm, tiem veidojot līdz pat 80% no visas kopprodukcijas.

A/S “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” ir ar senu rūpniecisko vēsturi, darbību uzsākot jau 1950.gadā kā zāļu fasēšanas iecirknis un pēc septiņiem gadiem iegūstot “Rīgas Farmaceitiskās fabrikas” statusu 1957.gadā. Uzņēmums ražo herbālās zāles (tinktūras, kombinētos pilienus, ziedes, linimentus un pulverus), tējas, uztura bagātinātājus un kosmētiku.